Hírek
2017. Február 23. 14:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Visszavonulóban az influenzajárvány
Visszavonulóban van az influenzajárvány az Országos Epidemiológiai Központ legfrissebb tájékoztatása szerint.
Az országban visszavonulóban van az influenzajárvány, a figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint február 13-19. között 44 ezer ember fordult orvoshoz influenzaszerű megbetegedés miatt, amely 33,5 százalékkal kevesebb, mint az előző héten - derül ki az Országos Epidemiológiai Központ legfrissebb tájékoztatójából.
Közölték, a 7. héten - Heves megye kivételével - valamennyi területen csökkent az influenzaszerű megbetegedésekkel orvoshoz fordulók száma, és a betegséget változatlanul a 3-14 éves gyermekek között diagnosztizálták a leggyakrabban.
A laboratóriumi eredmények többségében az influenza A vírust azonosították.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
