Hírek
2025. Július 24. 16:03, csütörtök |
Sport
Forrás: Hajósi Miklós
Vida Beni: Abszolút győzelem!
Beni élménybeszámolója a Pannónia Ring-i Histo Cup versenyről, amit megnyert!
Sziasztok!
Életem második Formula autós hétvégéjén sikerült a győzelem a nemzetközi Histo Cup mezőnyében, ahol a Formula Renault 2.0 (FR2) mellett FR1 és F3 Dallara formaautók is rajthoz állnak.
Ezúttal is a Kermor Motorsport-tól kaptam lehetőséget, amiért nem győzök elég hálás lenni, és vágtunk neki a Pannonia Ringen a versenynek.
A korábbi teszten amikor először ülhettem bele az autóba mindössze hat kört tudtam teljesíteni itt a Pannonia Ringen. A nap végén, mert ugye végig takarítottuk az egész délutánt, miután lecsúsztam a vizes pályáról, és a fél sóderágyat összeszedtem az autóval.
Valami emlékem azért maradt a pályáról.
A pénteki napon 4x20 percem volt, hogy megtaláljam a pályát, önmagam és az autót. Ami nehezítette a helyzetet, hogy az edzések felénél mindig piros zászló jött, a kicsúszások, és az esetleges műszaki hibák miatt, így kb. 6-8 köröket tudtunk teljesíteni etaponként.

A szombati időmérőre úgy döntöttünk, hogy használt (40-50) körös gumival megyek be, valamint a versenyt is ezzel fogom teljesíteni, merthogy alig van bennem kör, gyüljön csak a kilométer…
A középmezőnybe a nyolcadik helyre kvaliztam, ami nem volt negatív számomra, hiszen sok körös gumin voltam, ez normális.
A rajtom pillanata jól sikerült, azonban a versenytársak elgyorsultak mellettem, éreztem, hogy nem úgy halad előre az autó ahogy kellene, a verseny közben szélárnyékban sem tudtam nagyon közeledni. A verseny 5-6. körében meg is csúszott a kuplung, így ki kellett állnom a boxba. Egy gyors javítás után még volt három kör a versenyből, visszamentem tesztelni. A köridők már jók voltak, pár tizeddel voltam az élmezőny versenytempója mögött. Ez biztató volt a vasárnapra nézve.
Vasárnap, felkerült végre az új gumi!
Kezdtem megérezni, hogy mit is kell csinálni az autóval, kb. hol vannak a határok “szerintem” (amúgy rengeteg van még benne). Sokáig abszolút első időm volt, az utolsó pillanatokban ugrottak be elém. Így a harmadik helyről várhattam a rajtot.
A rajt szoros volt nagyon, de meg tudtam tartani a helyemet, rátapadtam az első kettőre, “kampó beakaszt”! Tudtam, hogy gyorsabb leszek náluk, éreztem az autón, hogy jó az egyensúlya, a kuplung probléma is megszűnt, haladt előre az autó ahogy kell. A versenytávot beosztva, a versenytársakat nyomás alá helyezve, vettem át az abszolút első helyet, majd meglógtam, és nyertem meg életem második formaautós versenyét!

Gratulálok a csapatnak a hétvégi eredményhez!
Nagyon hálás vagyok a Kermor Motorsportnak a lehetőségért, a csapatnak és a srácoknak, valamint Apának, aki itt is szerelt nekem!
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 05. 07:30, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Győzelmet ért Szoboszlai gólpassza
A Liverpool Szoboszlai Dominik átadása után született góllal 1-0-ra legyőzte a Real Madridot hazai pályán a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójának keddi játéknapján.
2025. November 04. 07:47, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - A 4. fordulója programja: Liverpool-Real és PSG-Bayern
A Szoboszlai Dominiket és Kerkez Milost foglalkoztató Liverpool a Real Madridot fogadja kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójában.
2025. November 03. 07:15, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. November 02. 08:37, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a 228. örökrangadót
A címvédő Ferencváros 4-1-re győzött az MTK Budapest ellen a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának szombat esti rangadóján.
