Hírek
2012. Május 29. 07:05, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Versenyképes lesz a dunai tömegközlekedés?

Legfeljebb szárnyashajóval vernék meg gyorsaságban a metrót a dunai hajósok, de kényelemben a régi vízibuszok felülmúlják a zsúfolt metrókocsikat.
Júliustól tervezi a BKV, hogy beindítja a tömegközlekedési hajójáratot - írja az origo.
Egy hajózási cég vezetője - aki társaságával és a régi hajókkal maga is pályázik a BKV új, tömegközlekedési célú hajójáratának üzemeltetésére - pontos adatokat még nem tudott mondani az utasszámról.
Az [origo] által megkérdezett hajósok azonban úgy becsülték, a hétvégi forgalom a háromszorosa is lehet a hétköznapinak - hajónként jó időben körülbelül 100 fő -, viszont esős időben alig jön utas, jó, ha egy nap öt-hat ember száll fel olyankor egy hajóra.
A cégvezető biztos benne, hogy a hajójárat versenyképes lesz a tömegközlekedéssel, de szerinte csak akkor, ha a BKV-jeggyel, bérlettel is fel lehet rá ülni. A BKK terveiben a megjelent értesülések szerint egyelőre az szerepel, hogy napijeggyel és bérlettel lehet majd felülni a hajókra, a sima BKV-jegyes utazás egyelőre kérdéses. Kővári Ferenc szerint, ha lenne elég utas, akkor BKV-jegy-áron is kifizetődő lenne üzemeltetni a járatot.
A tömegközlekedési hajójárat júliusi indulásáról és a tervekről az origo szerette volna megkérdezni a BKK-t is, de kérdéseikre későbbre ígértek tájékoztatást. Az Index a héten azt írta, július 1-jétől meghosszabbított útvonalon - a Rákóczi híd és Újpest között, de az óbudai megállók kihagyásával fognak közlekedni a hajók. A járatok csúcsidőben húszpercenként indulnak majd, és a tervek szerint a jelenleg több mint kétórás menetidővel szemben egy óra alatt teszik meg az utat. A gyorsabb menetidőt a BKK a jelenlegi hajókkal szeretné produkálni, új hajók beállítását egyelőre nem tervezik.
A várhatóan július elején elinduló tömegközlekedési hajójáraton évi félmilliós utasszámmal számol a BKK az Index értesülései szerint.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt