Városlista
2025. november 5, szerda - Imre

Hírek

2018. Július 05. 05:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Véletlenül lelőtte lányát, fogházbüntetésre ítélték a miskolci férfit

Véletlenül lelőtte lányát, fogházbüntetésre ítélték a miskolci férfit

Felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte a bíróság azt a miskolci férfit, aki a múlt év nyarán véletlenül meglőtte saját lányát, a gyermek belehalt sérülésébe - tájékoztatta a Miskolci Törvényszék szerdán az MTI-t.

A bíróság az első tárgyaláson ítéletet hozott az ügyben; az apával szemben gondatlanságból elkövetett emberölés vétsége miatt indult büntetőeljárás.

A férfi az élettársával és kislányával élt miskolci otthonában. Tavaly júniusban szomszédjuk a családra bízta értéktárgyait. A vádlott élettársa elkezdte kipakolni a tárgyakat, és észrevette: azok között, zacskóba tekerve, egy pisztoly van. A fegyvert a férfi elkérte, nézegetni kezdte, kezében forgatta, majd véletlenül elsütötte. A lövedék a kislányát a fején találta el. A gyermek kórházba szállítás közben meghalt.

A tárgyaláson a férfi beismerő vallomást tett, bűnösnek vallotta magát.

Az idén július elsejétől hatályos új büntetőeljárási törvény rendelkezései szerint rögtön ítéletet is hoztak. A férfit másfél év fogházbüntetésre ítélték, 2 év próbaidőre felfüggesztve.

A törvényszék enyhítő körülményként értékelte, hogy a vádlott büntetlen előéletű, a bűncselekményt beismerte, megbánta. Ugyanakkor súlyosító körülménynek minősítette a bíróság a vádlott súlyos gondatlanságát.

Az ítéletet az ügyész, a vádlott és a védő is tudomásul vette - olvasható a törvényszéki közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld

Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt

Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.

2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld

Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik

Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.