Városlista
2025. december 21, vasárnap - Tamás

Hírek

2011. December 05. 07:33, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Válaszolt a kormány az EB-nek, közben drágulnak a távközlési szolgáltatások

Válaszolt a kormány az EB-nek, közben drágulnak a távközlési szolgáltatások

A magyar kormány válaszolt az Európai Bizottságnak a telekommunikációs szektorra kivetett különadó miatt- írja a Napi Gazdaság.

A kabinet sajnálattal vette tudomásul, hogy az Európai Bizottság a különadóval kapcsolatos magyar érveket elutasította.

Budapest továbbra is kitart amellett, hogy a különadó nem tartozik az engedélyezési irányelv hatálya alá, és nem ellentétes az uniós joggal. A következő lépés, hogy az Európai Bizottság lezárja az eljárást, vagy az Európai Bíróság előtt folytatja, ezt követően a bíróság dönt.

Közben több millió előfizető számára drágulnak jövőre a távközlési szolgáltatások - írja Népszabadság. Az áremelésről szóló tájékoztatókat a szolgáltatók ezekben a napokban, hetekben postázzák előfizetőiknek. A cégek a megváltozott piaci körülményekre és az inflációra hivatkoznak. A piacon több mint másfél éve csökken az előfizetők száma. Közben romlik a fizetési fegyelem. A szolgáltatók idén minden negyedévben csökkenő bevételekről és profitról számoltak be. Mindemellett folyik a drága hálózatfejlesztés, fizetni kell a távközlési különadót is, ami szektorszinten évi 61 milliárd forint.


OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.