Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2023. Június 13. 09:32, kedd | Belföld
Forrás: mti

Vádat emeltek egy motoros halálát okozó bedrogozott autós ellen

Vádat emeltek egy motoros halálát okozó bedrogozott autós ellen

Bedrogozva gázolt el és hagyott cserben egy hónapokkal később elhunyt motorost az a nagykanizsai férfi, aki ellen a Zalaegerszegi Járási Ügyészség emelt vádat.

Jánky Judit, a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője kedden az MTI-nek arról adott tájékoztatást, hogy a kábítószer-fogyasztás miatt korábban már büntetett férfi 2021 augusztusában úgy ült volán mögé, hogy előtte amfetamint és kokaint fogyasztott.

A Garabonc és Nagyrada közötti útszakaszon közlekedve egy több autóból álló járműsor mögé ért, látta, hogy vele egyidőben, a két autóval előtte haladó motorkerékpáros a járműsor előzésébe kezdett. Amikor a motoros a bal oldali forgalmi sáv közepén haladva már két kocsit megelőzött, a vádlott szintén előzésbe kezdett, és közben utolérte a motorost.

A férfi a bódultságából eredő figyelmetlensége miatt nekiütközött a motor hátsó kerekének, amitől a vezetője kibillent az egyensúlyából és elesett. Az aszfalton sodródó motorosnak, illetve a járművének is újból nekiütközött a vádlott, azonban megállás nélkül továbbhajtott az árokba csapódó áldozata mellett.

Egészen Zalaegerszegig autózott, ahol a gépkocsiját egy parkolóban leállította, majd gyalogosan ment tovább. A rendőrök később egy áruház parkolójában találtak rá, ahol a földön feküdt és összefüggéstelenül beszélt.

A balesetben súlyosan megsérült motorost a mentők kórházba szállították, ahol több hónapos kezelés ellenére 2022 januárjában belehalt sérüléseibe.

A Zalaegerszegi Járási Ügyészség a férfit halált okozó, bódult állapotban elkövetett járművezetés bűntettével, a veszélyhelyzetet előidéző által elmulasztott segítségnyújtás bűntettével és kábítószer birtoklásának vétségével vádolja. Az ügyészség indítványozta, hogy a vádlottra börtönbüntetést szabjanak ki és tiltsák el a járművezetéstől.

Címkék: baleset, drog, közlekedés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt