Hírek
2017. Március 26. 13:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Üvegszilánkot találtak egy Magyarországon is forgalmazott gombakonzervben
Üvegszilánkot talált egy németországi vásárló a LaoGanMa márkájú, chiliolajban tartósított gombakonzervben, a termékből Magyarországra is került,
ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) arra kéri a vásárlókat, hogy a konzerveket vigyék vissza a vásárlás helyére.
A Nébih honlapján tette közzé, hogy az Európai Unió tagállamait annak élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén (RASFF) keresztül értesítették a kockázatról, miután a termékben üvegszilánkot találtak.
A kínai szállítmány egy holland vállalkozáson keresztül érkezett az unióba, és a holland közvetítőn keresztül Magyarországra is szállítottak a termékből. A LaoGanMa márkájú, 210 grammos üvegkonzerv chiliolajban tartósított gomba január 13-án érkezett Magyarországra.
A Nébih arra kéri a vásárlókat, hogy ellenőrizzék a január 13-a után vásárolt termékeket. Akinek van ilyen terméke, semmiképp se fogyassza el, hanem vigye vissza a vásárlás helyére - szólított fel a hivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
