Hírek
2017. Augusztus 28. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Újabb melegrekord dőlt meg vasárnap

A napi maximumhőmérsékleti rekord is megdőlt vasárnap délután; több helyen 38 Celsius-foknál is melegebb volt az utolsó augusztusi hétvégén.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat délután az MTI-hez eljuttatott közleményében felidézte: mostanáig az augusztus 27-ei maximumhőmérséklet 38 fok volt, amelyet 1992-ben Jászberényben rögzítettek.
Ez a 25 éves melegrekord vasárnap Békéssámsonon és Kübekházán is megdőlt; mindkét állomáson 38,1 fok volt a napi maximum. A legmagasabb hőmérsékletet a Csongrád megyei Hódmezővásárhelyhez tartozó Szikáncs állomáson rögzítették. Az új napi melegrekord 38,4 fok lett - olvasható a meteorológiai szolgálat tájékoztatásában.
Vasárnapra virradóra a hajnali fővárosi és egyben országos melegrekord is megdőlt. A fővárosi a János-hegyen csupán 23,9 fokig hűlt le a levegő.
Korábban azt közölték: vasárnap este az észak felől érkező front véget vet a hőségnek. Utána viszont a nyár utolsó napjaira ismét visszatér a napsütéses, meleg idő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést