Városlista
2026. február 5, csütörtök - Ágota

Hírek

2019. Május 11. 07:12, szombat | Belföld
Forrás: mti

Újabb megfigyelőket vett nyilvántartásba az NVB

Újabb megfigyelőket vett nyilvántartásba az NVB

A három, Fidesz-KDNP által bejelentett megfigyelő a kisvárdai, a vásárosnaményi és a mátészalkai egyéni választókerületi választási irodánál ellenőrzi a levélszavazatok gyűjtését.

A választási eljárásról szóló törvény szerint a levélben szavazók bármely országgyűlési egyéni választókerületi választási irodában is leadhatják szavazatukat, a magyarországi szavazásra rendelkezésre álló időszakban.

A leadott levélszavazatokat az iroda folyamatos felügyelete alatt álló urnába lehet bedobni, a listát állító jelölőszervezetek által megbízott megfigyelők pedig jelen lehetnek az urna felügyelete során. A listát állító jelölőszervezet választókerületi székhelyenként két megfigyelőt jelenthet be. A megfigyelőket május 16-án 16 óráig lehet bejelenteni a Nemzeti Választási Bizottságnál (NVB).

Mivel a bejelentések megfeleltek a törvényi előírásoknak, az NVB pénteken nyilvántartásba vette a Fidesz-KDNP három megfigyelőjét. A megfigyelők Kisvárdán, Vásárosnaményben és Mátészalkán lehetnek jelen a levélszavazatokat gyűjtő urna felügyelete során.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld

Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését

2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk

A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.