Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2022. Március 24. 17:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Újabb állomáshoz ért az Országfásítási Program

Újabb állomáshoz ért az Országfásítási Program

A magyar kormány aktívan cselekszik a Kárpát-medence környezeti állapotának megőrzéséért és javításáért; a szerdai ültetés pedig kifejezi annak szükségszerűségét,

hogy aktívan cselekedni kell Magyarország természeti örökségének fennmaradása érdekében - mondta Zambó Péter erdőkért felelős államtitkár az Országfásítási Program újabb állomásán, Kányaváron, az Agrárminisztérium (AM) szerdai közleménye szerint.

Az államtitkár a közleményben emlékeztetett: a minisztérium 2019-ben tűzte ki elsődleges célként az ország fával borított területének növelését és indította útjára az Országfásítási Programot, majd ennek keretében a Településfásítási Programot.

Kiemelte, hogy a Vidékfejlesztési Program keretében azóta több mint 42 ezer hektár új erdő létesítésére nyújtottak be igényt a gazdák. A rendszerváltozás óta eltelt eddigi teljes időszakban 200 ezer hektár új erdőt telepítettek a magántulajdonosok.

Szintén a zöldítés a célja a Településfásítási Programnak, amelynek keretében két év alatt összesen 1350 település jutott hozzá 36 ezer sorfához, amelyeket utak mellé, játszóterekre, iskolaudvarokba ültettek el szerte az országban. Az állami erdőgazdaságok pedig eddig mintegy 680 hektár új erdőt hoztak létre a Klíma- és Természetvédelmi Akcióterv keretében - tette hozzá az államtitkár.

Zambó Péter elmondta, hogy az erdei fa- és cserjefajokkal borított területek nagysága meghaladja a kétmillió háromszázhatvanháromezer hektárt, az ország területének 25,4 százalékát. Ezen belül a legnagyobb részt az erdők képviselik, közel kétmillió kétszázezer hektárt, ami 2,3 százalékos növekedést jelent.

Az államtitkár arról is beszélt, hogy minden megyében - mint ahogy Zalában is - kialakítják az újszülöttek erdejét, amely a kormányzatnak azt a vállalását teljesíti, hogy 2030-ig évente minden születendő gyermek után elültessenek legalább 10 fát. A 2020-21-es ültetési szezonban így több mint egymillió egyszázezer fa elültetésére került sor - emelte ki.

Rosta Gyula, a Zalaerdő Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy a 2,71 hektáros mintaerdősítés keretében 23 ezer kocsányos tölgy csemetét, gyertyán csemetét, hegyi juhar csemetét, valamint vadgyümölcsöket ültettek el - áll az AM közleményében.

Címkék: fásítás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.