Hírek
2018. Október 11. 12:23, csütörtök |
Sport
Forrás: szekesfehervar.hu
Új kézilabda pálya az udvaron és új mászófal a tornateremben az István Királyban
Elkészült egy új, műanyag borítású sportpálya a Kézilabda Szövetség támogatásával az István Király Általános Iskola udvarán a palánkrendszerrel és a labdafogó hálókkal együtt.
A tornateremben pedig a város támogatásával egy új mászófalat építettek és felújították a régit.
Az István Király Általános Iskolában szeptemberre elkészült rekortános kültéri kézilabdapálya is a fejlesztési program keretében valósult meg Vargha Tamás országgyűlési képviselő közreműködésével, mintegy 24,5 millió forintból. A pálya komoly palánkrendszerrel, labdafogó hálóval és új kapukkal van felszerelve. Az Magyar Kézilabda Szövetség révén az önkormányzat tulajdonába kerül.

Minden iskolai fejlesztés fontos, hiszen a gyerekeket és persze a környéken élőket is szolgálja – mondta a város polgármestere Cser-Palkovics András. Az István Király Általános Iskolában a régi pályát a Kézilabda Szövetség támogatásával mintegy 25 millió forintból alakították ki az új pályát, palánkrendszert, labdafogó hálókat. Fehérvár polgármestere köszönetet mondott Vargha Tamás államtitkárnak, aki a forrás megszerzésében segített és a Kézilabda Szövetségnek a támogatás megítéléséért.

Az István Király Általános Iskola tornatermében a mászófalat bővítették az önkormányzat hárommillió forintos támogatásával. Itt a Rotpunkt Sziklamászó Egyesület már 16 éve szervez heti rendszerességgel edzéseket. A sportklub fontos feladatának tekinti, hogy minél szélesebb körben megismertessék a sziklamászás és sportmászás különleges és egyedi világát. Az elmúlt évek során egyre többen kedvelték meg a sportágat és évről évre növekszik a Rotpunkt Sziklamászó Egyesület versenyein résztvevők száma is.

Nagyon örülünk annak, hogy az önkormányzat segítségével fel tudták újítani és bővíteni a mászófalat az iskola tornatermében - mondta Krählingné Kovács Tünde iskolaigazgató. Az udvaron pedig összefogással, a Kézilabda Szövetség támogatásával valósulhatott meg a kinti pálya felújítása. Mindennél többet elmond a fejlesztés fontosságáról, hogy a gyerekek a szünetekben szinte „harcolnak” azért, hogy ki használja a pályát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 15:00, csütörtök | Sport
Emlékévvel és kiállítással tisztelegnek a száz éve született Grosics Gyula előtt
Grosics Gyula születésének századik évfordulóján, a róla elnevezett újbudai általános iskolában Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke meghirdette szerdán a Grosics100 emlékévet.
2026. Február 04. 07:38, szerda | Sport
Molnár Attila Európa-csúccsal nyert 400 méteren Ostravában
Molnár Attila 45.01 másodperces Európa-csúcsot ért el férfi 400 méteren Ostravában, a fedettpályás atlétikai sorozat arany kategóriájú versenyén.
2026. Február 04. 07:32, szerda | Sport
Női vízilabda Eb - A görögök legyőzésével döntős a magyar válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott az aranyéremért játszhat csütörtökön a funchali Európa-bajnokságon, miután a keddi elődöntőben ötméteresekkel 12-11-re legyőzte görög csapatot.
2026. Február 02. 07:33, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a rangadót
A címvédő Ferencváros egygólos mérkőzésen nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 20. fordulójának vasárnapi rangadóján.
