Hírek
2018. Április 06. 11:04, péntek |
Kék hírek
Forrás: szekesfehervar.hu
Túlélte a rémálmot - leszakadt betonfödém alá szorult egy munkás a Donát utcában
Bontási munkálatok során leszakadt egy mintegy tizenöt négyzetméteres épület födémjének egy része Székesfehérváron, a Donát utcában.
A régi téglaépület tetőszerkezet nélküli betonfödémjén ketten bontási munkálatokat végeztek, amikor a födém beszakadt, és az egyik férfi a romok alá került.
A katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával a székesfehérvári hivatásos tűzoltók sűrített levegővel működtetett emelőpárnákkal a másfélszer három méteres betondarabot rögzítették, miközben a mentőszolgálat munkatársával folyamatosan beszéltek a sérülttel.

A tűzoltódaru drótkötelét falécekkel vezették át a betondarab alatt, végül a leszakadt részt a daru fokozatosan megemelte, miközben a tűzoltók fadarabokkal ékelték ki a visszazuhanás ellen. A férfit a mentőkkel közösen emelték ki a romok alól, majd kórházba szállították. A bontáson dolgozó másik férfit könnyebb sérülésekkel szállították kórházba. A mentésben tizenkilenc tűzoltó vett részt.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 11:00, péntek | Kék hírek
24.hu: iratokat foglalt le az ügyészség az MNB-üggyel összefüggésben az Állami Számvevőszéknél
Házkutatást tartottak és iratokat foglaltak le az ügyészség nyomozói az Állami Számvevőszék (ÁSZ) épületében a Magyar Nemzeti Bankot (MNB) érintő eljárással összefüggésben csütörtökön
2026. Május 03. 14:00, vasárnap | Kék hírek
Letartóztatták a 24.hu főszerkesztőjét megtámadó férfit
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Kék hírek
Hazahozták a Mexikóban elfogott magyar drogbárót
Hazahozták a Mexikóban elfogott magyar drogbárót, aki már meg is kezdte börtönbüntetését - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) szerdán a police.hu oldalon.
2026. Április 17. 14:00, péntek | Kék hírek
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét - közölte Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön közleményben az MTI-vel.
