Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2017. Július 28. 08:30, péntek | Helyi
Forrás: sg.hu

További országokban lesz elérhető a Facebook bolhapiaca

További országokban lesz elérhető a Facebook bolhapiaca

Az eBay biztosan nem örül a hírnek, de Európában is árulhatják majd használt dolgaikat a közösségi honlap felhasználói.

A Tagesspiegel birtokába jutott információk alapján a Facebook további európai államokra terjesztené ki a Marketplace nevű ajánlatát, így még több országban lesz lehetőségük a felhasználóknak arra, hogy használt árucikkeket adhassanak el és a vásárolhassanak.

A Facebook Marketplace tavaly ősz óta érhető el az Amerikai Egyesült Államokban, Nagy-Britanniában, Ausztráliában és Új-Zélandon. A szolgáltatás még ebben a hónapban megjelenik számos európai államban. Ezt egy bennfentes megerősítette, hozzátéve, hogy a társaság július végén fogja az érintett országokban aktiválni a funkciót.

A felhasználók megnézhetik a környékükön feladott hirdetéseket, különböző kategóriák (ruházat, elektronika, bútorok stb.) vannak és a vevőnek és az eladónak természetesen nem kell egymás ismerőseinek lenniük. A fizetést és a csomagküldést a két fél egymás között szervezi le. A hirdetések ingyenesek, de a Facebook igyekszik plusz bevételre szert tenni, ettől a hónaptól kezdett el hirdetéseket bekapcsolni az ajánlatok között.

A közösségi bolhapiac először Írországban, Olaszországban, Portugáliában és Spanyolországban lesz elérhető, ezt követően pedig Németországban, Franciaországban, Belgiumban, Hollandiában és a Luxemburgban is hozzáférhetővé válik. A Facebook hivatalosan nem erősítette meg a hírt, de annyit elárult, hogy reméli, hogy a funkció hamarosan további államokban is megjelenhet.

  • A közösségi platform a lépéssel közvetlenül az eBay és a Craigslist vetélytársává válik.

A szolgáltatás tavaly októberi elindításakor a társaság azt hangsúlyozta, hogy már akkor is 450 millió ember volt jelen olyan különleges csoportokban, amelyekben elsősorban használt termékeket kínáltak eladásra. Idén májusban csak az USA-ban 18 millió hirdetést adtak fel az ajánlat keretében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek

Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben

Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti