Hírek
2017. Szeptember 21. 12:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Többfelé mérsékelték, illetve visszavonták a sok eső miatti figyelmeztetéseket
Több megyében mérsékelték, illetve visszavonták a sok eső miatt korábban kiadott figyelmeztetéseket.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott veszélyjelzés szerint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében visszavonták a harmadfokú figyelmeztetést.
Már csak Jász-Nagykun-Szolnok megyében van érvényben másodfokú, míg a fővárosban és Pest, továbbá Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér és Komárom-Esztergom megyében elsőfokú figyelmeztetés.
Azt írták: az ország középső részén - legfőképp az Alföld északi részén - várható 20-40 milliméter fölötti csapadék. Estétől csökken a csapadékhajlam.
Kiemelték továbbá, hogy az északi, északnyugati szél leginkább a Dunántúlon és északkeleten lesz viharos. Emiatt Budapestre és Pest megyére, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér és Veszprém megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. A késő délutáni, kora esti óráktól mérséklődik a légmozgás - tették hozzá.
Pénteken a kritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség nem várható - írta a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
