Hírek
2021. Február 02. 09:27, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Többfelé megnőtt a légszennyezettség
Ismét többfelé magas a légszennyezettség a szálló por miatt.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) keddi térképe alapján Putnokon veszélyesnek minősítették a levegőt, ami Kazincbarcikán, Sajószentpéteren és Salgótarjánban egészségtelen.
További hat település - Miskolc, Tököl, Százhalombatta, Székesfehérvár, Várpalota és Ajka - levegőjét kifogásoltnak minősítették.
Az előrejelzés szerint egyik érintett településen sem várható jelentős változás.
A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen és veszélyes.
Az NNK korábban arra hívta fel a figyelmet, hogy a légszennyezettség rövid távon elsősorban légúti tüneteket okoz (például köhögés, légúti irritáció, nehézlégzés), hosszú távon azonban növeli a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
