Hírek
2015. November 28. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Több véradóra volna szükség
Nagyjából állandó a hazai véradók és véradások száma, de mindkettőből többre volna szükség - mondta az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában Jákó Kinga, az Országos Vérellátó Szolgálat főigazgatója.
Idén eddig valamivel több, mint 267 ezren járultak hozzá az évi mintegy 400 ezer egységnyi, azaz körülbelül 180 ezer liternyi vér összegyűjtéséhez - ismertette a főigazgató a véradók napján.
Elmondta, hogy nyáron kevesebb a véradás, és vannak olyan időszakok is, amikor az Rh-vérből vannak szűkében. Szólt arról is, hogy a férfiak évi 4-5, a nők 3-4 alkalommal adhatnak vért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
