Hírek
2019. Május 28. 14:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Több tízmillió forint értékben foglalt le hamis parfümöket a NAV
Mindegy negyvenötmillió forint értékben hamis parfümöket foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy szlovák teherautó ellenőrzésekor Budapesten.
A NAV az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: a sofőr - elmondása és a fuvarlevél szerint - 2640 pár papucsot szállított Belgiumba, a NAV munkatársai a jármű szállítmányának átvizsgálásakor azonban a raktérben különféle márkájú parfümöket találtak.
A tételes vizsgálatok és az előzetes szaktanácsadói vélemény alapján kiderült, hogy mind a 2640 parfüm hamisítvány.
A pénzügyőrök a mintegy 45 millió forint értékű hamis parfümöt lefoglalták és az iparjogvédelmi jogok megsértésének gyanúja miatt eljárást kezdeményeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
