Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2021. Március 27. 07:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Több mint száz feljelentéssel zárult a rendőrség fokozott vasúti ellenőrzése

Több mint száz feljelentéssel zárult a rendőrség fokozott vasúti ellenőrzése

Több mint száz esetben tettek feljelentést a rendőrök a 24 órás fokozott vasúti ellenőrzés során - közölte a rendőrség pénteken a honlapján.

Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatának közleménye szerint a RAILPOL (Vasúti Rendőrségek Európai Szervezete) által koordinált 21. Rail Action Day 24 Blue elnevezésű akció során szerda reggel 7 órától csütörtök reggel 7 óráig végzett fokozott ellenőrzést a rendőrség együttműködő szervezetekkel.

Az akció ideje alatt 874 alkalommal vonatokat, 620 esetben állomásokat ellenőriztek közbiztonsági céllal. Ennek során a hatóságok 4558 embert igazoltattak, büntetőfeljelentést 10, szabálysértési feljelentést 114 esetben tettek. A rendőrök a 24 órás akció ideje alatt 21 embert állítottak elő, 30 embert fogtak el, 311 emberrel szemben helyszíni bírságot szabtak ki.

Mindemellett a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársaival közösen 181 fémkereskedelmi engedéllyel rendelkező gazdálkodót is ellenőriztek.

Azt írták: az akció célja elsősorban a személyszállító vonatok rendőri ellenőrzése, a vasúti határátkelőhelyeken a vasúti szerelvények (személy- és tehervonatok) ellenőrzése, az utasok és a jegyvizsgálók sérelmére elkövetett jogsértések megelőzése, megszakítása (fokozott figyelmet fordítva a közfeladatot ellátó, illetve a hivatalos személy elleni erőszak elkövetésének megelőzésére és megakadályozására) volt.

Az ellenőrzés kiterjedt a fémlopások megelőzésére a vasúti infrastruktúra, különösen a fém vezetékek védelme érdekében, az illegális migráció és az ahhoz kapcsolódó, más jogellenes cselekmények valamint a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elleni hatékony fellépésre, illetve a vasúti kocsikat károsító garázda cselekmények megelőzésére, felderítésére - olvasható a rendőrségi közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést