Városlista
2025. december 21, vasárnap - Tamás

Hírek

2015. Szeptember 21. 14:57, hétfő | Belföld
Forrás: MTI - fotó: illusztráció

Több mint 13 ezer felnőtt jelentkezett eddig az ingyenes második szakképzésre

Több mint 13 ezer felnőtt jelentkezett eddig az ingyenes második szakképzésre

Eddig 13 500 felnőtt jelentkezett az államilag finanszírozott második szakképesítés megszerzésére; a lehetőség mindenki előtt nyitva áll, kortól függetlenül

- közölte Odrobina László, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára a tárca hétfői közleménye szerint.
A helyettes államtitkár a Szekszárdi Szakképzési Centrum és Szekszárd Megyei Jogú Város közötti együttműködési megállapodásról elmondta, hogy Magyarországon első alkalommal kötöttek hasonló szerződést, amelynek segítségével a felek összehangolhatják adottságaikat, erőforrásaikat, lehetőségeiket a munkaerőpiaci igények kielégítése érdekében.

Úgy vélte: az újonnan érkező befektetők, vállalkozások munkaerő-szükségletére tekintettel fontos, hogy a vidéki települések minél jobban összehangolják munkájukat a helyi szakképző intézményekkel - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.