Hírek
2019. Március 04. 16:08, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több hónapra lezárnak egy közúti átkelőt a magyar-szlovén határon
A Mura-híd felújítása miatt március 18-tól július 31-ig lezárják a Letenye-Gorican I. közúti határátkelőhelyet - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI megkeresésére.
Ezen az átkelőhelyen jelenleg az autóbuszok kivételével a személyforgalom és a teherforgalom haladhat a magyar-szlovén határon.
A rendőrség közleményében azt írta, a híd átépítésének időszakában a Letenye-Gorican II. autópálya-határátkelőhelyet használhatják a személy- és tehergépjárművek, valamint az autóbuszok.
Alternatív, elkerülő útvonalként egyrészt a Barcs közúti határátkelőhelyet ajánlják, amely tehergépjárművek számára súlykorlátozás nélkül igénybe vehető, valamint a Berzence közúti határátkelőhelyet, ahol a tehergépjárművekre 20 tonnás súlykorlátozás érvényes. A másik lehetséges elkerülő útvonal a rendőrség szerint az M70-es autóút Szlovéniába vezető szakasza, azonban felhívják a figyelmet arra, hogy ezen az útvonalon átépítési munkálatok folynak, ezért torlódásokra kell számítani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
