Hírek
2012. Május 17. 14:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Több ezer napkollektor épülhet
Csaknem 5700 pályázat érkezett be a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) napkollektorok telepítését támogató kiírására, ebből eddig több mint 2300-at bíráltak el kedvezően, a fennmaradók értékelése folyamatban van.
Az NFM a május 15-ei meghosszabbított határidő lejártával lezárta a konstrukciót. A rendelkezésre álló keret 2,97 milliárd forint. A beérkezett, összesített igények lefedik a keretet – tájékoztatott a minisztérium.
A nemzetközi szén-dioxid-kvóta értékesítésének bevételeiből finanszírozott kiírás megújuló energiafelhasználást ösztönző energetikai korszerűsítésekre kínált lehetőséget.
A közlemény szerint a szaktárca által kezdeményezett konstrukció elősegíti a nyertes háztartások energiafogyasztásának és rezsiköltségeinek csökkentését. A program megrendelésekhez juttatja az ágazat hazai kisvállalkozóit, a pályázati támogatással megvalósuló fejlesztések pedig hozzájárulnak a klímavédelem területén vállalt magyar kötelezettségek teljesítéséhez.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
