Hírek
2017. Július 27. 07:24, csütörtök |
Sport
Forrás: mti
Tizenhárom magyar érem szerdán az EYOF-on

Tizenhárom érmet, közte négy aranyat nyertek a magyarok a győri 14. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) szerdai versenynapján.
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) közösségi oldalának beszámolója szerint a cselgáncsozó Szeredás Botond (60 kg), valamint a kajak-kenusoknál Szellák Szabina K-1 500 méteren, Molnár Csenge pedig C-1 500-on nyert aranyérmet. Az uszodában is született magyar győzelem, az ötödik érmét begyűjtő Nagy Réka (képen) 200 vegyesen bizonyult a legjobbnak.
Második helyen végzett az atlétáknál Apáti Bence 1500 méteren, s ezüstérmet érdemelt ki Horváth Bence C-1 500 méteren, a Szellák-Rendessy Eszter kajakpáros 500-on és a Horváth Benedek, Molnár Csenge kenu vegyespáros 500 méteren.
Bronzérmes lett a cselgáncsozó Özbas Szofi (52 kg) és Varga Brigitta (48 kg), a kajak egyesek ötszáz méteres távján Opavszky Márk, illetve az úszók közül Szabó-Feltéty Eszter 200 háton és Fábián Fanni 400 gyorson.
Így a magyar csapat az éremtáblázat második helyén áll hét arany-, nyolc ezüst- és hét bronzéremmel.
A lány kézilabdázók 23-20-ra kikaptak a románoktól, ennek ellenére csoportelsőként jutottak az elődöntőbe, míg a fiúk 29-28-ra győzték le a dánokat, így a csoportjuk harmadikjaként zártak, és az 5-8. helyért küzdhetnek a továbbiakban.
A röplabdázóknál a fiúk a lengyelektől, a lányok a szlovénoktól kaptak ki három szettben, mindkét együttes az 5-8. helyért játszik a folytatásban.
Mindkét magyar kosárcsapat győzött a szerdai zárófordulóban: a fiúk az észteket múlták felül 74-63-ra, csoportharmadikként az 5-8. helyért folytatják. A lányok a litvánokat verték 70-59-re, s veretlenül elődöntőbe jutottak.
A szombatig tartó viadalon tíz sportágban, 130 versenyszámban vetélkednek a 14 és 18 év közötti fiatalok. A győri eseményre ötven országból 2500 sportoló és 1100 kísérő érkezett, a magyar színeket 152 versenyző képviseli.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:36, csütörtök | Sport
Csányi Sándor: Amerikából, Ausztráliából és Argentínából is érkezhet játékos a magyar válogatottba
Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke szerint a közeljövőben az Egyesült Államokból, Ausztráliából vagy Argentínából is érkezhetnek játékosok a magyar válogatottakba.
2025. Július 02. 07:53, szerda | Sport
Premier League - Kerkez Milos elköszönt a Bournemouth-tól
A labdarúgó Premier League-ben címvédő Liverpoolhoz igazolt Kerkez Milos közösségi média oldalán elköszönt a Bournemouth csapatától.
2025. Június 30. 07:38, hétfő | Sport
Osztrák Nagydíj - Norris győzelmével csökkentette a hátrányát összetettben
Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíjat vasárnap Spielbergben, így összetettben csökkentette hátrányát csapattársával, az ezúttal másodikként célba érő ausztrál Oscar Piastrival szemben.
2025. Június 24. 10:48, kedd | Sport
Törött újjal is a dobogón a Mitropa Ralin!
Juhász Csabi Velezdi Eszterrel és egy Mitsubishi EVO IX.-el vágott neki a számukra kalandos 58. Mecsek Rallynak.