Városlista
2025. december 21, vasárnap - Tamás

Hírek

2017. Szeptember 07. 07:55, csütörtök | Helyi
Forrás: turizmus.szekesfehervar.hu

Titkos túra – fáklyás esti városnézések és fényfestés a Nemzeti Emlékhelyen

Titkos túra – fáklyás esti városnézések és fényfestés a Nemzeti Emlékhelyen

Szeptemberben minden pénteken az esti fények segítségével ismerhetjük meg Székesfehérvárt a Tourinform Iroda szervezésében.

Regisztrálni igen, lemaradni viszont nem érdemes, hiszen idegenvezetéseink ezúttal különleges eseménnyel egészülnek ki, hiszen szeptemberben minden pénteken és szombaton este 20 órakor fényfestés látható a Nemzeti Emlékhelyen.

Székesfehérvár történelme nem szűkölködik fordulatos eseményekben és izgalmakban. Ha ez önmagában nem elég, akkor még titokzatosabbá tesszük a felfedező sétát, és fáklyákkal világítjuk meg utunkat az egykori királyi koronázó és temetkezőhelyen, a várfalak tövében, vagy az eldugott kis utcák macskakövén.

A csoport minden tagja kap egy fáklyát a sétához.

Szeptemberben fáklyás vezetéseink különleges eseménnyel egészülnek ki. Ebben a hónapban minden pénteken és szombaton este 20 órakor fényfestés látható a Nemzeti Emlékhelyen.

Találkozó időpontja: szeptemberben minden pénteken 19:45-kor
Találkozó helyszíne: Tourinform Iroda előtt (Oskola u. 2-4)

Részvételi díj: 800 Ft/fő.

Előzetes regisztráció szükséges, melyet Tourinform Facebook oldalán, az irodában személyesen, telefonon, a 06-22/537-261 számon vagy a szekesfehervar@tourinform.hu e-mail címen tehetnek meg.

Székesfehérvár, Hiemer-ház, Oskola utca 2-4.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek

Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben

Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti