Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2011. Augusztus 02. 07:41, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Tilos a sexting Rhode Island államban

Tilos a sexting Rhode Island államban

Jogszabály tiltja Rhode Island államban, hogy kiskorúak szexuális tartalmú üzeneteket küldözgessenek egymásnak.

Egy friss felmérés szerint a helyi felsőoktatásban tanulók több mint fele küldött, háromnegyede kapott már hasonló szöveges vagy képes üzenetet.

Egy Rhode Island államban elfogadott jogszabály szerint tilos a sexting a kiskorúak körében. Azok a kiskorúak, akik szexuális tartalmú üzenetet írnak vagy ilyen jellegű képet küldenek, családjogi bíróság elé kerülhetnek, míg ha ilyen jellegű üzenetet továbbítanak harmadik félnek, aki nincs még 18 éves, akkor gyermekpornográfiának minősülő tartalmak terjesztésével is vád alá helyezhetik őket.

A Rhode Island-i Egyetem felmérése szerint nagyon sokan lehetnek, akik jól teszik, ha felhagynak az ún. sextingeléssel. A felsőoktatási tanulmányaikat végző diákok megkérdezésével készült vizsgálat szerint ugyanis a válaszadók kétharmada küldött, 78 százaléka fogadott már szexuális célzatú üzenetet, mintegy 56 százalékuk pedig kapott már ilyen jellegű képet. Csak az esetek 73 százalékában érkezett a szöveges vagy képes üzenet a válaszadók párjától, míg 17 százalékuk továbbított már sexting üzenetet harmadik félnek

Az egyetem szakértői szerint a legtöbb hallgatójuk 17-18 éves kora között kezdi meg felsőoktatási tanulmányait, abban az életkorban, amikor különösen intenzíven élik meg párkapcsolat iránti igényüket, ugyanakkor nem gondolják végig, kinek és mit küldenek el. A szakértők szerint fontos lenne, hogy a fiatalok felismerjék, veszélyes lehet, ha túl sokat mutatnak meg szóban vagy vizuálisan magukból, és ha egyszer megnyomják az elküld gombot, nem tudhatják, az üzenet nem jut-e illetéktelen kezekbe – olvasható az ELTE Társadalomtudományi Karának hírlevelében.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: felmérés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.