Hírek
2011. Július 15. 07:21, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Teljes nyugdíj: 65 évesen

Az új életpálya-modell szerint hatvan éves korukban mehetnek majd nyugdíjba a rendőrök.
A tervezet harminc év munkaviszony után rendelkezési állományba sorolná a rendőröket és csak katasztrófahelyzet vagy rendkívüli állapot esetén lennének mozgósíthatóak. Ezért az alapilletményük nyolcvan százalékát kapnák meg.
A szolgálati nyugdíj jelenlegi rendszere év végén szűnik meg. A visszahívott szolgálati nyugdíjasok többsége a különleges állományba kerül. Rokkantnyugdíjazás helyett tartalékállományba helyezik azokat, akik egészségügyi, vagy egyéb, önhibájukon kívüli ok miatt nem tudják ellátni a hivatásos szolgálatot - értesült a Pénzcentrum.
Az új életpálya-modell elismeri: a hivatásos pálya sajátossága, hogy - különösen a végrehajtói szolgálatban eltöltött hosszabb szolgálat során - 50-55 éves kor között erőteljesen megkopik az állomány tagjainak egészségi állapota, munkavégző képessége, szolgálatukat nem vagy csak kevésbé tudják olyan szinten ellátni, mint fiatalabb kollégáik. Tudásukra, tapasztalatukra, aktív munkavégzésükre azonban a szervezetnek továbbra is szüksége van.
Lehetővé kell tenni, hogy a 25 év hivatásos szolgálattal rendelkező, 52. életévét már betöltött hivatásos állományú - ha ezt a szolgálat, munkakör sajátosságai lehetővé teszik - a beosztásában, vagy erre kijelölt munkakörökben könnyített feltételekkel láthassa el a munkáját.
A könnyített szolgálatot ellátók legalább 30 év hivatásos szolgálat esetén a 60. életévük betöltésekor kérhetik, hogy nyugdíj előtti rendelkezési állományba helyezzék őket. Az érintetteket csak vészhelyzetek (például árvíz, jelentős katasztrófahelyzet, közbiztonságot jelentősen veszélyeztető helyzet felszámolása), vagy rendkívüli állapot kihirdetése esetén lehet majd szolgálatra kötelezni. Teljes nyugdíjat azonban a rendőrök is csak 65 éves koruktól kaphatnak majd.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -