Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2019. Augusztus 06. 12:58, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Társkereső oldalon csalt ki férfiaktól 15 milliót egy nő

Társkereső oldalon csalt ki férfiaktól 15 milliót egy nő

Gyermeke ismerősének fényképét felhasználva csalt ki férfiaktól 15 millió forintot egy 51 éves nő egy internetes társkereső oldalon – tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség az MTI-t kedden.

A közlemény szerint a nő a társkereső oldalon keresztül négy férfitól legalább százöt alkalommal kapott kölcsön összesen több mint 15 millió forintot. A pénzt sosem fizette vissza.

A nő egyebek mellett édesanyja, bátyja, fia, lánya temetési költségeire, bérleti díjra, uzsoratartozásra, betegsége költségeire kért kölcsön. A férfiak személyes találkozásra vonatkozó kéréseit mindig visszautasította.

A több éven át tartó csalássorozatban a nő férje is részt vett, aki rendelkezésre bocsátotta bankszámláját, illetve felvette a pénzt.

A Mosonmagyaróvári Járási Ügyészség a nőt csalással és személyes adattal visszaélés vétségével vádolja, férjével szemben pedig bűnsegédként elkövetett minősített csalás a vád.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére