Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2022. Július 26. 09:36, kedd | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Takarékos vízhasználatra kéri a lakosságot a FEJÉRVÍZ

Takarékos vízhasználatra kéri a lakosságot a FEJÉRVÍZ

Takarékos vízhasználatra kéri ügyfeleit a FEJÉRVÍZ Zrt. Az egyre fokozódó hőség miatt most több víz fogy.

Az igények maximális kiszolgálása érdekében a közműszolgáltató cég együttműködést kér a lakosságtól.

A FEJÉRVÍZ Zrt. felhívást tett közzé, melyben kéri többek között, hogy a kerti locsolást és az automata öntözőberendezések használatát a hajnali, kora reggeli órákra időzítsék az ügyfelek.

Az esti csúcsidőszakban, 18 és 23 óra között mellőzzék az autómosását és a házi úszómedence töltését, és lehetőleg ne locsolják az utakat, a járdákat és a térkövezett felületeket.

Székesfehérváron és a legtöbb településen a víztermelési kapacitás a jelenleginél tartósabb forró, nyári időszakot és még nagyobb napi vízigényeket is biztonsággal ki tud szolgálni.

Azonban Abán, Sárbogárd-Kislók településrészen, Cecén, Martonvásáron, Tordason, Gyúrón, Ercsiben, Etyeken, Úrhidán és Polgárdin az összes vízbázist és egyéb technikai berendezéseket maximális kapacitással működtetik. Ezeken a településeken fokozottan kérik a felhasználók együttműködését július végéig.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek

Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben

Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti