Hírek
2021. Február 25. 08:53, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Mészáros János
Szolnok térségében tetőzik a tiszai árhullám

Folytatódott az ár levonulása a Tiszán és mellékfolyóin, az árhullám a hét közepén Szolnok térségében tetőzik - közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) a honlapján.
A tájékoztatás szerint a Tisza vízállása Szolnoknál 760-765 centiméter közelében, Tiszaugnál körülbelül 605 centiméternél tetőzik.
Másodfokú készültség van érvényben a Tiszán a jobb parton Dobapusztától, a bal parton Fegyvernektől Lakitelekig, illetve Csongrádig, valamint a Zagyva visszaduzzasztással érintett szakaszain - írták.
Közölték, Kiskörétől Csongrádig összesen 347,6 kilométeren van másodfokú, 80,1 kilométeren pedig elsőfokú készültség a védvonalak mentén. A Hármas-Körös visszaduzzasztott alsó szakaszán elsőfokú készültség van érvényben Kunszentmártonig.
A tájékoztatás szerint a tiszapüspöki és a szolnoki mentetlen üdülőövezetekben jelentős területek vannak víz alatt.
A Kötivizig valamennyi belvizes szakaszán készültség van érvényben: másodfokon történik a belvízmentesítés a karcagi, a kisújszállási, a jászberényi, a jászkiséri, a tiszakécskei és a kiskörei szakaszokon, míg elsőfokú a készültség a mezőtúri, a kunhegyesi, a törökszentmiklósi és a cibakházi, valamint a ceglédi belvízvédelmi szakaszokon - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.