Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2011. December 07. 07:49, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Szócska: a bérekre fordítjuk a tartalékokat

Szócska: a bérekre fordítjuk a tartalékokat

Az egészségügyi ágazat 2012-es jelszava: 'mindent a bérekre' - mondta Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár egy budapesti konferencián kedden.

Hozzátette: tudja, hogy az emberi erőforrás-krízis az egészségügy sorsfordító kérdése.

Az államtitkár elmondta: ennek rendezésére már kormányhatározat rendelkezik arról, hogy minden lehetséges tartalékot a bérekre kell fordítani. Szócska Miklós ismertette: jelenleg is dolgoznak egy forrásteremtési stratégián, amelyről rövidesen beszélnek majd.

Hozzátette: a rezidensi ösztöndíjprogram keretének maradványpénzét sikerült hatékonyan felhasználni, így együttesen több mint hatszáz szakorvosjelölt és szakgyógyszerész jelölt vehet részt a havi nettó százezer forintos ösztöndíjprogramban.

Az államtitkár előadásában azt mondta: az egészségügynek az emberi erőforrás krízissel együtt összesen öt problémát kell kezelnie. A másik négy feladat: a népegészségügy, a demográfia, a politikai fenntarthatóság, valamint a rendszerfenntarthatóság kapcsán felmerülő problémák megoldása - olvasható a kormányzati portálon.

Az államtitkár azt mondta: a jövőben rugalmas, szakmai és komplex lesz az irányítás. Ehhez egységes vagyonkezelő és egységes közbeszerzési eljárások lesznek, újraosztják a kapacitásokat, illetve javítják a funkcionális hatékonyságot - tette hozzá.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: egészségügy

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.