Városlista
2025. augusztus 18, hétfő - Ilona

Hírek

2019. Július 13. 05:02, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Szexuális erőszak miatt tartóztattak le egy többszörösen büntetett férfit

Szexuális erőszak miatt tartóztattak le egy többszörösen büntetett férfit

Szexuális erőszak és más bűncselekmény miatt tartóztattak le egy dabasi férfit – közölte a Budapest Környéki Törvényszék sajtóosztálya pénteken az MTI-vel.

Azt írták: a férfi volt élettársa lakásában élt, aki annak ellenére, hogy új élettársi kapcsolatot létesített, a gyanúsítottól való félelmében, annak kérésére megengedte, hogy nála éljen.

A gyanúsított július 8-án ittas állapotban tért haza, számon kérte a sértetten a vacsoráját, majd több alkalommal arcon ütötte, hajánál fogva a földre lökte és szexuális cselekmény végzésére kényszerítette. Ököllel, fazékkal ütötte a sértett fejét, megvágta az arcát, hátba rúgta őt. A bántalmazás után a gyanúsított elszaladt, a rendőrséget pedig a sértett értesítette.

A férfi többszörösen büntetett előéletű, vele szemben korábban a Kecskeméti Rendőrkapitányság más ügyekben – többek között szexuális erőszak bűntette miatt is – körözést adott ki.

A bíróság elrendelte a gyanúsított letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.