Városlista
2026. május 10, vasárnap - Ármin

Hírek

2020. Június 06. 10:56, szombat | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Székesfehérváron már most is tilos az égetés!

Székesfehérváron már most is tilos az égetés!

Sokan érdeklődnek a Környezetvédelmi Irodán az avar és kerti zöld hulladék égetésének helyi szabályairól, a héten elfogadott törvénymódosítási javaslat kapcsán.

Országosan jövő évtől tiltják majd ezt a tevékenységet, Székesfehérváron azonban már most január elseje óta tilos az égetés.

Székesfehérváron már 2020. január 1-től tilos az avar és kerti zöldhulladék égetése!

A héten elfogadott törvénymódosítás alapján 2021. januártól országos szinten tilos lesz az avar és a kerti hulladék égetése, és az a lehetőség is megszűnik, hogy az önkormányzatok rendeletben szabályozhatják az avarégetést – így általánossá válik a levegő védelméről szóló kormányrendelet alapján a tilalom az egész országban. Székesfehérváron azonban már 2020. január 1-től tilos az avar és kerti zöldhulladék égetése. Mindenkit arra kérnek, hogy a Depónia Nonprofit Kft. házhoz menő zöldhulladékgyűjtését vegye igénybe, amelynek segítésére az Önkormányzat minden fehérvári háztartásnak évente harminc ingyenes szállításra jogosító matricát biztosít. Emellett a komposztálást ajánlják a szakemberek.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.