Hírek
2011. November 02. 14:25, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Százmilliókat takaríthatnak meg
Azzal, hogy a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1-es és 2-es terminálja között lévő épületekbe költözik vissza a társaság, évi közel egymillió eurót takaríthatnak meg – írja a Világgazdaság szerdai számában.
Mint René Droese, a Budapest Airport (BA) ingatlangazdálkodási igazgatója a lapnak elmondta, a Strabag Építő Zrt. és a BA vezetői aláírták a Malév számára átépítendő irodaházakkal kapcsolatos legnagyobb szerződést. A már korábban a Malév által használt, de később megüresedő épületek bontása és átalakítása folyamatban van, több millió eurónyi beruházásról van szó. A befektető a BA, amely a jövőben is az épület tulajdonosa marad. A Malév ötéves bérleti szerződést kötött nagyjából tízezer négyzetméternyi irodaterületre.
A Világgazdaság emlékeztet arra, hogy a BA nemrég több fejlesztést is bejelentett, így három év múlva épülhet meg a közvetlen reptéri kapcsolattal rendelkező 3-4 csillagos szálloda a 2B terminállal szemben. Ez azonban csak egyik eleme annak a mintegy 300 millió eurós (82,5 milliárd forintos) fejlesztésnek, amely a következő 10-15 évben valósulhat meg a repülőtér területén. A beruházások által a jelenlegi 12 ezer munkahely mellett 10 ezer új jöhetne létre a légikikötőben és a hozzá kapcsolódó létesítményekben – írja a lap.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
