Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2023. Február 23. 13:59, csütörtök | Belföld
Forrás: NAV

Szamurájkardokat és nyílvesszőket találtak a vámosok Zalában

Szamurájkardokat és nyílvesszőket találtak a vámosok Zalában

Szamurájkardokat és nyílvesszőket találtak kereskedelmi áruk közé rejtve a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) zalai munkatársai - tájékoztatta a NAV.

A közlemény szerint az országba érkező áruk vámkezeléskor előfordul, hogy különleges vagy veszélyes tárgyakat is találnak a NAV munkatársai, akik Zalában két hónap alatt két ilyen esettel is találkoztak.

Január végén Európai Unión kívüli áruk vámkezelését kérte egy magyar cég a nagykanizsai vámudvarban. A pénzügyőrök a szállítmány átvizsgálásakor több mint száz, egyenként díszzsákba csomagolt, 72 centiméteres pengéjű szamurájkardot találtak. A kardok nem szerepeltek a vámáru-nyilatkozaton, engedély nélkül érkeztek az országba.

A NAV zalai munkatársai decemberben ugyancsak kereskedelmi áruk közé rejtve találtak veszélyes tárgyakat. Akkor gyermekjátékok vámkezelését kérte egy cég, de a szállítmányban csaknem ötezer, sportíjászathoz használt nyílvesszőt találtak a pénzügyőrök.

A fegyvereket mindkét esetben lefoglalták, és büntetőeljárást indítottak.

A közlemény arra is kitér, hogy ezeknek a közbiztonságra veszélyes eszköznek a behozatala csak külön engedéllyel lehetséges. A NAV elkötelezett aziránt, hogy ilyen és hasonló termékek ne kerüljenek forgalomba Magyarország, valamint az Európai Unió területén - áll a közleményben.

Címkék: NAV, szamurájkard

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.