Hírek
2018. November 24. 14:46, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Szakértő: szinte minden kérdésben az unió álláspontja érvényesül a Brexit során

A brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételeiről és a majdani kétoldalú kapcsolatrendszer kereteiről kidolgozott tervezet alapján szinte minden fontos kérdésben az Európai Unió álláspontja érvényesül
- mondta Gálik Zoltán egyetemi docens szombat reggel az M1 aktuális csatornán. A docens felidézte, a Brexit-feltételeket tartalmazó 585 oldalas dokumentumról és a majdani kapcsolatok keretrendszerét felvázoló 26 oldalas politikai deklarációról december második hetében szavaz a brit parlament.
A dokumentumok alapján elmondható, hogy a megállapodásban főként az unió szempontjai érvényesülnek.
Például az átmeneti időszakban az Európai Unió polgárainak státusza nem fog megváltozni a szigetországban, az Egyesült Királyság hozzájárul körülbelül 40-45 milliárd euróval az európai költségvetéshez 2020-ig, de lehet, hogy még azután is, illetve az észak-ír határkérdést sikerült úgy megoldani, hogy a határ átjárható marad.
Ráadásul az átmeneti időszak végéig az új európai szabályokat is érvényesíti Nagy-Britannia - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.