Városlista
2025. augusztus 18, hétfő - Ilona

Hírek

2015. Szeptember 09. 07:48, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Szakértő: nincs különbség a magyar és a német táborok körülményei között

Szakértő: nincs különbség a magyar és a német táborok körülményei között

Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő tapasztalatai szerint nincs különbség a németországi és a magyarországi befogadóállomások körülményei és ellátása között.

A szakértő az M1 aktuális csatornának kedd este azt mondta, Németországban 800 ezer regisztrált és 100 ezer illegális bevándorló van, és folyamatosan érkeznek újabbak. Csak ideiglenes szállásokon tudják őket elhelyezni katonai sátrakban vagy légkondicionált konténerekben, közparkokat, régi laktanyákat, hangárokat nyitnak meg - számolt be tapasztalatairól, amelyeket egy német regisztrációs központban és ideiglenes szálláson szerzett. Ugyanolyan a helyzet, mint Röszkén vagy Debrecenben, ugyanolyan ételeket is kapnak, és ezeket ugyanúgy el is dobálják, mint Magyarországon - mondta. Hozzátette: nem hiszik ugyanis el, hogy halal - az iszlám szabályainak megfelelő - élelmiszert kaptak.

Georg Spöttle szerint komolyan kell venni azokat a híreket, hogy terroristák is beszivárogtak a bevándorlókkal. Felelőtlennek nevezte a német titkosszolgálat igazgatójának kijelentését, hogy nincsenek terroristák a bevándorlók között.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.