Hírek
2021. Május 15. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sokakat megbüntettek a baleset-megelőzési ellenőrzés során
Járművezetőket és gyalogosokat is megbüntettek a rendőrök a héten tartott többnapos, gyalogosokra fókuszáló baleset-megelőzési ellenőrzés során - közölte a rendőrség pénteken a honlapján.
Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálatának közleménye szerint a "Zebra terv" elnevezésű, keddtől csütörtökig tartó akció során a rendőrök testkamerát és civil járműveket is "bevetve" ellenőrizték a gyalogosok és a járművezetők szabálykövető magatartását. A több mint ezer helyszínen tartott ellenőrzésben mintegy 1200 rendőr vett részt 136 testkamerával és 562 járművel.
A járművezetők esetében 564 emberrel szemben közigazgatási bírságot, 1099 emberrel szemben helyszíni bírságot szabtak ki a járőrök, 412 esetben figyelmeztetésben részesítették a sofőröket, 130 alkalommal feljelentést tettek.
Emellett a rendőrök 244 gyalogost helyszíni bírsággal sújtottak, 907 embert figyelmeztetésben részesítettek, 25 embert feljelentettek - írta az ORFK.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek
2026. Május 09. 11:00, szombat | Belföld
Távozik a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója
2026. Május 09. 08:12, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Személyes kedvencem a Vadhajtások
Dopemannél járt a leköszönő miniszterelnök.
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
