Hírek
2011. December 18. 14:49, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Selmeczi: 'a bankszövetséggel immáron partnerek vagyunk'

Selmeczi Gabriella, a kormánypárt szóvivője szombati budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta:
Az elmúlt időszak intézkedéssorozatával sikerült könnyíteni a devizahitelesek helyzetén. Mára gyakorlatilag minden devizahiteles problémáján tudnak segíteni, holott voltak viták, támadások.
A Fidesz szerint óriási siker a kabinet és a bankszövetség között létrejött, a devizahitelesek megsegítéséről szóló megállapodás. Mára gyakorlatilag minden devizahiteles problémáján tudnak segíteni - mondta a kormányszóvivő.
Hangsúlyozta, a devizahiteleseket érintő intézkedéseknél az alapelv a tehermegosztás volt, valamint az, hogy hosszú távú megoldás szülessen, és minden adóscsoport kapjon valamilyen segítséget.
A kormány és a Magyar Bankszövetség között létrejött megállapodásból a szóvivő kiemelte azt, hogy akinek 90 napon túli tartozása van, annak a hitelét a bank forintra váltja, a tartozása negyedét pedig elengedi. A szociálisan rászorulók ezen felül állami kamattámogatást is kapnak - tette hozzá.
A megállapodás nemcsak azért jelentős eredmény, mert mindenkinek tudnak segíteni, hanem azért is, mert 'a bankszövetséggel partnerek vagyunk immáron' - mondta Selmeczi Gabriella.
Arra a kérdésre, hogy kaptak-e olyan híreket, amelyek szerint a pénzintézetek továbbra is próbálják nehezíteni a végtörlesztők dolgát, a szóvivő azt válaszolta, még vannak ilyen jelzések, de optimisták, és remélik, e 'lassító taktikák' már csak elszigetelt esetek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -