Hírek
2017. Április 30. 08:20, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Segít a NAV a 2015-ben veszteséget elszámoló vállalkozásoknak
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a héten fejezte be a 2015-ben veszteséget elszámoló cégek kockázatelemzését.
Mintegy ezer érintett vállalkozás mentesülhet a szankciók alól, mert a revizorok támogató eljárás keretében keresik fel az érintetteket - tájékoztatta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.
Az adóhivatal az Airbnb-hálózat magyar szállásadói és az Amerikából jövedelmet szerzők után most vállalkozások egy csoportját választotta ki kockázatelemzésre, és azoknál, akiknél a hiányosság, mulasztás oka nem szándékos adóelkerülés, adóeltitkolás volt, megindította a támogató eljárást - mondta Tállai András.
A NAV a rendelkezésére álló társaságiadó-bevallások adatai alapján leválogatta azokat a vállalkozásokat, amelyek a jogszabályban előírt szabályokat megsértve határolták el veszteségüket 2015-ben. A revizorok a jövő héttől keresik fel az érintett több mint ezer adózót, akiknek most lehetőségük nyílik arra, hogy önellenőrzés benyújtásával szankció nélkül "korrigálják" tévedésüket.
Az adóhivatal az együttműködő adózók bevallásainak javításában, önellenőrzésében is segít. A támogató eljárásban történő részvétel önkéntes, azonban érdemes kihasználni, hiszen az adóhatóság segítségével - szankció kiszabása nélkül - lehet rendezni az adóbevallást és ezzel elkerülni a későbbi hátrányos jogkövetkezményeket - jelezte az államtitkár.
Tállai András kiemelte, hogy az általa vezetett ügyfélbarát adóhivatalnak nem a bírságolás a célja, hanem az, hogy az adózókat segítse, és még az olykor hibázókat is rábírja a jogkövetésre. "Épp ezért kértem a támogató eljárás maximális kihasználását munkatársaimtól" - jegyezte meg a NAV vezetője.
A hivatal kockázatelemzői januártól folyamatosan vetik össze az adózók bevallásait a NAV rendelkezésére álló egyéb adatokkal. Az azonos típusú jövedelmet szerzőket veszik górcső alá, mint például most a veszteséget hibásan elhatároló cégeket. A kockázatelemzést az eset súlyosságától függően három eljárás követheti: támogató, ellenőrzési vagy pedig - szándékos, súlyos adócsalás esetén - büntető. Az ellenőrzés tényleges megkezdéséig pedig bárki önellenőrzéssel rendezheti a bevallását - tette hozzá Tállai András.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek
2026. Május 09. 11:00, szombat | Belföld
Távozik a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója
2026. Május 09. 08:12, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Személyes kedvencem a Vadhajtások
Dopemannél járt a leköszönő miniszterelnök.
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
