Hírek
2018. Július 21. 11:06, szombat |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Robotok, 3D nyomtatók és programozás az Alba Innovár Digitális Alkotótáborában
Idén nyáron második alkalommal várta Digitális Alkotótáborába a diákokat az Alba Innovár.
A hét folyamán a gyerekek szórakoztató formában ismerkedhettek meg a legmodernebb digitális eszközökkel és oktatási rendszerekkel.
A foglalkozásokon húsz fiatal vett részt öt napon keresztül, melynek során a gyerekek rendkívül hasznos informatikai tudással gyarapították készségeiket és még a mérnöki tudományokba is belekóstolhattak. A tábor kezdetén a gyerekek LEGO robotokat építettek, megtanulták programozásuk alapjait és egy előre elkészített pályán tesztelhették is tudásukat. Később két programkörnyezettel ismerkedhettek meg, a Microbittel és a Scratchel, majd ismét előkerültek a LEGO-k és a 3D nyomtatók, amelyekkel a gyerekek tervezhettek és nyomtathattak is.
A tábor utolsó napja bizonyult a legérdekesebbnek, amelyen a táborozók eddig szerzett tudásaikat használhatták fel egy robot „szumójátékon” belül. A különlegessége abban állt, hogy a robotoknak előre megírt program szerint kellett megküzdeniük. A gyerekek találkozhattak Magyarország legfejlettebb humanoid robotjával Pepperrel „aki” folyamatosan fejlődik, beszélni és még táncolni is tud.
„Ő a mi büszkeségünk, már az, hogy a gyerekek megismerhették, hatalmas élményt jelentett számukra.” - mondta Bialkó László, az Alba Innovár oktatója.
A tábor ideje alatt, a gyerekek minden nap gyűjthettek úgynevezett albatallérokat, melyeket beválthattak különféle ajándékokra. Lehetőségük volt még kipróbálni a híres szabadulószobát, az interaktív padlót kvízjátékokkal, illetve a 3 dimenziós sarkot is. A gyerekek a legmodernebb informatikai eszközökkel dolgozhattak a hét folyamán, Székesfehérvár Önkormányzata és a Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány támogatásával.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2026. Március 25. 14:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Iráni rakéta csapódott be Tel-Avivban
Becsapódott egy iráni rakéta Tel-Aviv központjában kedd reggel, hatan könnyebben megsebesültek, súlyos anyagi károk keletkeztek több épületben - jelentette az izraeli mentőszolgálat.
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
