Hírek
2018. Január 18. 18:24, csütörtök |
Helyi
Forrás: feol.hu
Robot segíti a munkát egy fehérvári gyógyszertárban
A Sarló utcai patikában december közepe óta egy gyógyszeradagoló robot segíti a munkát.
Lippai József, a gyógyszertár vezetője és felesége, Lippai Józsefné mutatták be a legfrissebb beszerzett újítást, amely lehetővé teszi a betegek gyorsabb kiszolgálását.
Az idén 25. évét ünneplő patika tavaly vásárolta meg azt a gyógyszeradagoló robotot, amely egyrészt segíti a gyógyszerek kiadását, másrészt a polcokra pakolja azokat, harmadrészt pedig a megfelelő helyre rendezi a készítményeket.

A robot a patika betegektől elzárt részében működik, szinte folyamatosan. Amikor a kiadó részben a gyógyszertáros kolléga beüti, rögzíti a receptet, a gép már el is indul, s 10 másodperc alatt összeszedi, amire szükség van. Így a patikusnak csak oda kell menni a csúszdához, hogy elvegye és továbbadja a dobozokat a betegnek.

A bemutatón ott volt Östör Annamária, a város egészségügyi és sporttanácsnoka, valamint Szigli István önkormányzati képviselő is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek
Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben
Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Életmód
Jónak lenni jó! - Egész napos műsorfolyammal zárul vasárnap a közmédia jótékonysági kampánya
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
