Hírek
2024. Február 22. 09:27, csütörtök |
Bulvár
Forrás: origo.hu
Radioaktív sugárzást mértek Magyarország közvetlen közelében

A szivárgással kapcsolatban egyelőre nem közöltek részleteket, így sem azt nem tudni, mikor történhetett, sem azt, hogy pontosan milyen anyag szabadult ki.
A temesvári sugárhigiéniai laboratóriumnak otthont adó épület udvarán radioaktív szivárgást fedeztek fel, az egyik alkalmazott jóval az egészségügy határérték feletti sugárzást mért – írta a Stirile PRO TV román televíziós csatorna.
A romániai labor munkatársai riasztották a sugárzásvédelmi szakembereket, akik biztosították a helyszínt és elvégezték a szükséges vizsgálatokat – számolt be róla a B92 szerb hírportálra hivatkozva a Magyar Nemzet.
A szivárgással kapcsolatban egyelőre nem közöltek részleteket, így sem azt nem tudni, mikor történhetett, sem azt, hogy pontosan milyen anyag szabadult ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:37, csütörtök | Bulvár
Sziget - Rekordmennyiségű sátrat adományoztak a Máltai Szeretetszolgálatnak a látogatók
Idén minden korábbi évhez képest kevesebb gazdátlan kempingfelszerelést hagytak hátra maguk után a Sziget fesztivál résztvevői, de rekordmennyiségű sátrat, matracot és takarót adtak le a gyűjtőpontokon
2025. Augusztus 13. 07:27, szerda | Bulvár
OMSZ: komolyabb beavatkozásra nem volt szükség a Sziget Fesztiválon, 1500 esetben nyújtottak segítséget
Komolyabb mentőbeavatkozásokra eddig nem volt szükség a Sziget Fesztiválon, rendkívüli esemény nem történt - közölte az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) kedd délután az MTI-vel.
2025. Augusztus 12. 07:43, kedd | Bulvár
Medúzák miatt leállt Nyugat-Európa legnagyobb atomerőműve Franciaországban
2025. Augusztus 12. 07:40, kedd | Bulvár
Sziget - Magyar lány a fesztivál 11 milliomodik látogatója
Egy Ománban élő magyar lány lett a Sziget fesztivál történetének 11 milliomodik látogatója, akit a rendezvény hétfői zárónapján köszöntöttek a bejáratnál.