Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2023. Április 28. 12:46, péntek | Belföld
Forrás: mti

Péntek hajnalban több helyen süllyedt 0 fok alá a hőmérséklet

Péntek hajnalban több helyen süllyedt 0 fok alá a hőmérséklet

Péntek hajnalban több helyen süllyedt 0 Celsius-fok közelébe vagy az alá a hőmérséklet, a Nógrád vármegyei Zabarban kerekítve mínusz 4 fokot mértek - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A bejegyzéshez mellékelt infografika szerint a Nógrád vármegyei Zabarban mínusz 3,8 fokot mértek; elsősorban az ország középső részén volt jellemző, hogy 0 fok alá süllyedt a hőmérséklet.

Hozzátették: a nyugat-dunántúli tájakra már megérkezett a közeledő melegfront felhőzete, emiatt ott enyhébb volt az éjszaka. Keszthely tanyakereszt állomásán 9,3 fokot mértek.

A meteorológiai szolgálat tájékoztatása szerint a következő éjszakán már nem kell légköri fagyra számítani.

Csütörtökre virradóra a leghidegebbet a Nógrád vármegyei Mihálygergén mérték, -3,1 fokot.

Címkék: fagy, meteorológia, tavasz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt