Hírek
2023. Április 26. 13:08, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Pedofil fórum üzemeltetőivel szemben emeltek vádat

Vádat emelt a Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészség egy bűnszervezet tagjaival szemben, amely egy több rétegű titkosított hálózaton keresztül gyermekpornográf tartalmak megosztására létrehozott fórumot működtetett.
A tájékoztatás szerint a fórum felhasználói gyermekek szexuális kizsákmányolásával kapcsolatos, súlyosan szeméremsértő felvételeket osztottak meg egymás között. Az ügy hat vádlottja közül az ügyészség többeket szexuális erőszakkal is vádol - jelezték.
A vádirat szerint a bűnszervezetet vezető 47 éves férfi a lakásán lévő szerverről üzemeltette a 2018-ban létrehozott pedofil chatoldalt, amelynek több ezer hazai és külföldi felhasználója, illetve napi szinten több száz látogatója volt - tudatta a főügyészség. Hozzátették: az ügy többi vádlottja rendszeres látogatója és felhasználója volt az oldalnak, és rendszeresen tettek hozzáférhetővé gyermekekről készült pornográf felvételeket.
A nyomozók a vádlottaktól lefoglalt eszközökön több tízezer gyermekpornográf felvételt találtak - hangsúlyozta a főügyészség.
Kitértek arra is, hogy a vád szerint a vádlottak közül négyen tizenkét év alatti gyermekekkel szexuális cselekményt is végeztek. Az egyik férfi a saját kisgyermeke, egy másik a nevelt lánya, míg a harmadik a féltestvére sérelmére követett el rendszeresen szexuális abúzust, amelynek felvételeit megosztották másokkal a fórumon - írták.
Az ügyben bűnszervezetben elkövetett gyermekpornográfia - több esetben minősített - bűntette, továbbá négy vádlott vonatkozásában tizenkettedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt nyújtott be vádiratot a bíróságra az ügyészség.
A vádlottakkal szemben az ügyészség fegyházbüntetést indítványoz, a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségének kizárásával, továbbá végleges hatályú eltiltást minden olyan foglalkozástól, amely révén az elkövetők kiskorúakkal kapcsolatba kerülhetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést