Hírek
2014. Július 23. 07:48, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Özönvíz: néhol a havi csapadékmennyiséget meghaladó eső hullhat
Lehetnek olyan helyek az országban, ahol szerda éjfélig egy-másfél nap alatt a havi csapadékmennyiséget jelentősen meghaladó eső, záporeső hullik - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-vel.
Tájékoztatásuk szerint a júliusi országos átlagos csapadékmennyiség 65 milliméter.
Öt nyugati megye kivételével az ország többi területére szerdára is figyelmeztetést adtak ki a várható felhőszakadás miatt. Az Országos Meteorológiai Szolgálatnak az MTI-hez kedden eljuttatott veszélyjelzése szerint szerdán Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna és Pest megyében, valamint Budapesten is lehetnek intenzív záporok, zivatarok, amelyek során rövid idő alatt több mint 25-30 milliméter eső hullhat. Az előrejelzés szerint szerdán a minimumhőmérséklet 15 és 20, a maximumhőmérséklet 20 és 26 Celsius-fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek
2026. Május 09. 11:00, szombat | Belföld
Távozik a Győr-Szol Zrt. elnök-vezérigazgatója
2026. Május 09. 08:12, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Személyes kedvencem a Vadhajtások
Dopemannél járt a leköszönő miniszterelnök.
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
