Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2015. November 10. 07:49, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Országos melegrekord dőlt meg hétfőn

Országos melegrekord dőlt meg hétfőn

Megdőlt a november 9-i országos napi melegrekord: egy Baranya megyei településen csaknem 24 Celsius-fokig emelkedett a hőmérséklet - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn a honlapján.

Kifejtették: mivel délelőtt a Dunántúlon többfelé zavartalanul sütött a nap, a déli, délnyugati területeken gyorsan emelkedett 20 fok fölé a hőmérséklet. Mostanáig az országos melegrekord ezen a napon 23,1 fok volt, azt 2013-ban Sellyén mérték.

Most a Baranya megyei Sátorhelyen 23,8 fokot rögzített az automata - írta a meteorológiai szolgálat.

Az előrejelzés szerint a keddre virradó éjszaka képződő köd északkeleten gyorsan ritkul, csak egészen a határ közelében marad legtovább párás a levegő. Napközben a Dunántúlon fokozatosan csökken a felhőzet, így ott több, míg a Tiszántúlon kevesebb napsütés várható. Az északkeleti határ mentén napközben helyenként kisebb eső, zápor is kialakulhat, másutt viszont nem valószínű csapadék.

A középső és az északi országrészben viszont többfelé megélénkül, helyenként megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 5-12 fok között valószínű, de a középső országrészben néhol enyhébb lehet az éjszaka. A legmagasabb hőmérséklet többnyire 14-20 fok között alakul, a legtovább párás északkeleti megyékben viszont hűvösebb marad az idő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.