Városlista
2025. december 21, vasárnap - Tamás

Hírek

2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.

Orbán Viktor a videójában emlékeztetett, a magyar parlament kedden tárgyalta Európa legnagyobb adócsökkentési programját, amelyet - mint fogalmazott - "itt, Magyarországon hajtunk végre".

"Bevezetjük a háromgyerekes és a kétgyerekes édesanyák élethosszig tartó személyijövedelemadó-mentességét"
- tette hozzá.

A miniszterelnök elmondta azt is, hogy kedden a kormány kabinetülést tartott, amelyen áttekintették, hogy az időközben kirobbant vámháború, milyen hatással lehet a tervekre.

"Magyarország minden eshetőségre felkészült, nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról" - emelte ki a miniszterelnök.

Orbán Viktor kijelentette, "az édesanyák szja-kedvezményeit bevezetjük, Európa legnagyobb adócsökkentését pedig végre fogjuk hajtani, mert Magyarország meg tudja csinálni".

Címkék: orbán, vámháború

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld

Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben

Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.

2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti

Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti

2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld

A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját

2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld

Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné

Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.