Városlista
2025. november 5, szerda - Imre

Hírek

2019. Augusztus 28. 15:03, szerda | Belföld
Forrás: mti

OMSZ: a laikusok is megkezdhetik az újraélesztést a mentésirányító segítségével

OMSZ: a laikusok is megkezdhetik az újraélesztést a mentésirányító segítségével

Ha újraélesztésre van szükség, fontos mielőbb elkezdeni akkor is, ha valaki nem ért hozzá, hiszen a mentésirányító telefonon instruál, segít - mondta az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) főigazgatója szerda reggel az M1-en.

Csató Gábor elmondta, a legfrissebb adatok szerint két és fél év alatt csaknem duplájára emelkedett a sikeres újraélesztések száma az Országos Mentőszolgálatnál.

Ennek hátterében az állhat, hogy eljárásrendeket dolgoztak ki az újraélesztésre, s a mentésirányítóknak kötelező az újraélesztést "forszírozni". Ugyanakkor elindítottak egy kommunikációs kampányt is - tette hozzá.

Az OMSZ hétfőn azt közölte, míg 2016 első fél évében 575 esetben sikerült visszaadni a beteg életét gyors helyszíni beavatkozással, addig 2019 első felében már 1009 ilyen esetet regisztráltak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld

Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október

Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.

2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld

Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt

Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.

2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld

Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik

Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.