Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2017. November 04. 09:51, szombat | Életmód
Forrás: szekesfehervar.hu

OKTATÓ- ÉS SZŰRŐNAP A CUKORBETEGSÉGRŐL A FEHÉRVÁRI CIVIL KÖZPONTBAN

OKTATÓ- ÉS SZŰRŐNAP A CUKORBETEGSÉGRŐL A FEHÉRVÁRI CIVIL KÖZPONTBAN

Hat alkalomból álló sorozat záróeseményeként, november 11-én Székesfehérvárra érkezik a „Cukorbetegségről, nem csak cukorbetegeknek” című oktatóprogram.

A szakemberek célja, hogy közérthetően szóljanak mindazokhoz, akik még nem érintettek az egészségügyi problémában. Az idei esemény fő témája a nők és a cukorbetegség, illetve az egészséges jövőhöz való jogunk lesz.

November 14-e a Diabétesz Világnapja, amelyhez minden esztendőben saját programmal csatlakozik Székesfehérvár Önkormányzata, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház és a Fejér Megyei Cukorbetegek Egyesülete. Idén a nők betegséggel való viszonya áll majd az esemény középpontjában, tekintettel a gyermekvállalásra, a várandósságra.

Az adatok azt támasztják alá, hogy egyre növekszik a cukorbetegek tábora, így nagyon fontos, hogy az emberek megismerjék a cukorbetegség tüneteit, illetve a betegek környezetében élők is rendelkezzenek alapismerettel arról, hogy mit tegyenek, vagy éppen ne tegyenek, ha a cukorbeteg rosszul lesz.

November 11-én, szombaton 10.00 órakor sok szeretettel várják az érdeklődőket a Fehérvári Civil Központban megrendezésre kerülő ismeretterjesztő programra. A tervek szerint előadást tart Dr. Balsay Miklós, Dr. Kerényi Levente és Dr. Hagymásy László főorvosok, Erdész Erzsébet dietetikus, továbbá és dr. Kóródi Juhász Zsolt, aki maga is cukorbeteg. A megelőzés jegyében ösztönözik a hallgatóságot a helyes táplálkozásra, a mozgás fontosságára, bemutatva az életmódváltás lehetőségét is. A kezdés előtt egy órával lehetőség lesz állapotvizsgálatra, vércukorszint-mérésre, konzultációra.

Nem csak azok érdeklődésére számítanak, akiket már érint a diabétesz, hanem azokat is részvételre bátorítják, akik a megelőzésről szeretnének bővebb információkat kapni.

szekesfehervar.hu

Címkék: civil, egészség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:45, csütörtök | Életmód

Nébih: biztonságos és kiváló minőségű a magyar hús

A szigorú élelmiszerlánc-felügyeleti hatósági rendszer, benne a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is garantálja, hogy kizárólag biztonságos magyar hús kerülhet a lakossághoz a húsvéti ünnepekre készülve is

2025. Április 17. 07:38, csütörtök | Életmód

Meteorológia: immár több mint egy évtizede \"hóínség\" jellemzi Budapest éghajlatát

Immár több mint egy évtizede \"hóínség\" jellemzi Budapest éghajlatát, ami rendkívüli; a hóhiány elsődleges oka a telek enyhesége - írta a HungaroMet Zrt. a honlapján közölt elemzésben.

2025. Április 15. 07:30, kedd | Életmód

Esterházy Irodalmi Díjat hoztak létre

Esterházy Irodalmi Díjat hozott létre a kortárs magyar irodalom nagyobb társadalmi megbecsülése érdekében az Esterházy Magyarország Alapítvány.