Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2024. Augusztus 01. 07:50, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

OKF: ma indulnak a magyar tűzoltók Észak-Macedóniába

OKF: ma indulnak a magyar tűzoltók Észak-Macedóniába

Csütörtök reggel indulnak azok a magyar tűzoltók Észak-Macedóniába, akik segítenek az erdőtüzek megfékezésében.

Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: a balkáni állam nemzetközi segítségkérésére a magyar katasztrófavédelem egy 46 emberből és 13 járműből álló tűzoltócsapatot ajánlott fel.

A tűzoltócsapat tagjai között vannak logisztikusok, drónpilóták és három egészségügyi szakember is. Járműveik között található három erdőtűzoltó jármű, egy vízszállító jármű, egy drónszállító jármű drónokkal, egy terepjáró, egy parancsnoki autó, a csapatot szállító két mikrobusz, egy quad, valamint három teherautó, amelyek a folyamatos munkavégzéshez szükséges eszközöket, sátrakat, fektetőanyagokat és az ellátmányt szállítják - ismertette.

Megemlítette: nem ez az első alkalom, hogy Magyarország segítő kezet nyújt Észak-Macedóniának. 2016 augusztusában vihar- és árvízkárok helyreállításhoz és a kitelepített emberek elhelyezéséhez használható eszközöket, felszereléseket küldött a magyar katasztrófavédelem.

Mukics Dániel közölte: a magyar tűzoltók csütörtökön 8 órakor indulnak a katasztrófavédelem budapesti, XVII. kerületi Ferihegyi úti raktárbázisáról. Szerbián keresztül csütörtökön későn este jutnak el a fővárosba, Szkopjéba, majd az eligazítást követően az Észak-Macedón Védelmi és Mentési Igazgatóság által meghatározott területen fogják bevetni őket.

Címkék: észak-macedónia, tűz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.