Hírek
2015. December 15. 08:03, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
OGY - A lakásépítés áfacsökkentéséről és a Quaestor-törvényről is szavaz ma a Ház
A lakásépítés áfacsökkentése mellett az új Quaestor-törvényt is elfogadhatják a képviselők ma az Országgyűlésben, az őszi ülésszak utolsó ülésnapján.
A parlamenti munka reggel 8 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik. Ezt követően bonyolíthatják le a lakásépítések áfáját 27 százalékról 5 százalékra csökkentő javaslat összevont vitáját, miután az előterjesztés benyújtását Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette a Fidesz vasárnapi kongresszusán, az ellenzék pedig hozzájárult a házszabálytól eltérő gyorsaságú tárgyaláshoz és szavazáshoz. A vitában a kormány összesen 25 percben, a frakciók pedig fél-fél órában fejthetik ki véleményüket.
Az ezután sorra kerülő szavazások alkalmával a fenti javaslat mellett a Quaestor-károsultak kárenyhítéséről szóló indítványt is elfogadhatják, további 25 előterjesztés mellett, amelyek között megtalálható például a bankadó csökkentéséről szóló törvénymódosítás is.
A határozathozatalok végeztével hangozhatnak el az interpellációk, az azonnali kérdések, majd a kérdések.
A parlamenti várhatóan idei utolsó ülésnapja napirend utáni felszólalásokkal érhet véget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
